Boğazköy- Sakarya

Boğazköy – Sakarya’da doğanın içinde huzurlu, sakin, sessiz, doğanın tam ortasında bir çiftlik evinde SiZe Bütünsel Yaklaşım olarak etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Sen de burada olmalısın, hayatına bir mola vermek için çok güzel bir fırsat. Etkinliklerimize katılanların gönül gözlerinden:

Mindful Gezgin Yazı Atölyesi daveti gelince içimde bir kıpırtı olmuştu. Hadi katıl dedi içimdeki ses; engelleri aş ve deneyime açıl. İyi ki dinlemişim bu sesi. Boğazköy’ deki yepyeni eğitim salonu ve konuk evinin yer aldığı çiftliğe vardığımda sıcacık bir karşılamanın ardından atölye çalışması başladı. Zeynep ve Sibel Mindfulness kavramını, stresle başa çıkmanın ve hayatı hissederek yaşamanın anahtarını elimize uzatıverdiler. Zeynep beynimizin tasının attığı anlarda beynimizin bölümlerinde neler olduğunu açıklarken gözüm dışarıdaki pastoral görüntüdeydi, sesi oraya taşsın her yere yayılsın istedim. Serra gezi yazısı yazmanın en heyecan verici adımı olan etrafı keşfetmek ve doğru insanlarla konuşmanın önemini köy ziyaretleri ile gösterdi. Sonra yazdık yazdık… Okuduk, yazdıklarımıza şaşırdık ve güldük.  Ve bir de leziz ev yemekleri, şömine, kırmızı kuzine üzerinde kestane, gece sinema, yöredeki köylerin kültürü ve doğallığı.  Harika bir çalışma.
Mevlüde’nin sessiz desteği ise hep bizimleydi. Emeği geçen herkese teşekkürler. Dilek Yıldırım

 

Bu hafta sonu benim için çok değişikti. Gece sadece rüzgarın sesi ile uyuduğum, sabah kuşların cıvıltısı ile uyandığım, taze çam ağacından yapılma çatının tatlı çıtırtılarını duyduğum bir çiftlik evinde farklı bir hafta sonu geçirdim. Şehrin karmaşasından kaçmak ve kendime yeni şeyler katabileceğimi keşfetmek beni mutlu etti.

Doğayla iç içe, sessiz ve sağlıklı bir hafta sonu geçirmek, bilinmeyen, gizli kalmış yönlerinizi ortaya çıkarmak ve kendinizi keşfetmek istiyorsanız Mindful Gezgin Yazı Atölyesi size zengin ufuklar açıyor.

Civar köyleri gezip yerel insanlar tanımak, çiftlikte yeni dostluklar edinmek, taze kuluçkadan yumurta, arka bahçeden ipeksi marullar yemek ve mis gibi çam kokulu odalarda uyanmak… sabah yeşilin her tonundaki doğaya açılıp günlük yaşama mola vermek için harika bir hafta sonu öneriyorum.

Üstelik yazı atölyesi ve mindful egzersizleri sayesinde kendi sınırlarımı ne kadar zorlayabileceğime dair kazanımlar da elde ettim.

Günün sonunda bu sıcak, samimi ve dost hafta sonu için teşekkürler Serra teşekkürler Sibel ve Zeynep…Sevcel Ergene

 

SiZe Bütünsel Yaklaşım’ın Boğazköy Yücesan Kırım Çiftliği’nde düzenlediği Mindful Gezgin Yazı Atölyesi’nde geçirdiğim üç günün bende bıraktığı duygu huzur.  Yağmur sonrası aniden beliren gökkuşağını gördüğümdeki huzur; uçsuz bucaksız yeşillikler içinde yürürken güneşin bedenimi ısıtmasındaki ve günümü aydınlatmasındaki huzur;  yorgun argın eve geldiğimde bana kollarını açıp kucaklayarak hoşgeldin diyen aileme kavuştuğumdaki huzur; beni olduğum gibi kabul eden yakın arkadaşlarım arasında duyduğum huzur; tüylerimi ürperten, içime işleyen bir şarkı duyduğumdaki huzur. Teşekkürler Serra, teşekkürler Sibel, teşekkürler Zeynep. Nuray Akmeriç