Ece Işık kimdir?

Merhaba, ben Ece Işık,

Doyumlu ve kalıcı iyilik hali ile dolu bir yaşam sürebilmeleri için bireyler ile, çalışanlarının iyi hali ve işe katılımını arttırmaları için de kurumlar ile Mindfulness(Bilinçli Farkındalık) ve Resilience(Ruhsal Esneklik) temelli eğitimler vermekteyim.

2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerime Procter&Gamble’da başladım. 8 sene boyunca P&G’nin çeşitli markaları için satış alanında birçok farklı rolde çalıştım. İş hayatının yoğun temposu ve büyük şehrin yorucu atmosferinde tatmin edici bir yaşam sürmek için, beden ve zihin sağlığımı dengede tutacak, enerjimi doğru yönetmeme yardımcı olacak, ömür boyu sürdürülebilir bütünsel yaklaşımlara olan ilgim gün geçtikçe arttı. Yaptığım kişisel çalışmalarda deneyimlediğim büyüme süreci, esas tutkumun bunu diğer bireyler ve kurumlar için de yapmak olduğunu gösterdi.

Duyduğum derin merak ile profesyonel hayatıma yeni bir yön vererek işimden ayrıldım ve son 3 senede dünyanın farklı yerlerinde eğitimlere katıldım. Katıldığım eğitimlerin yanı sıra psikoloji, felsefe, nörobilim ve duygusal zeka konularında araştırmalarım  sırasında dünya çapında da hızla yayılmakta olan ve hakkında sayısız bilimsel makale yazılmış olan Mindfulness kavramı ile tanıştım ve kişisel hayatım için dönüştürücü gücünü deneyimlediği bu yaklaşımı başkalarının da faydasına sunmaya karar vererek özellikle Mindfulness konusunu odak noktam ve diğer tüm konulara buradan baktığım bir lens olarak belirledim.

Katıldığım eğitimler;

  • Mindfulness Temelli Stres Azaltma Eğitmen Eğitimi-Bangor Universitesi, İngiltere
  • Managing for Resilience Eğitmen Eğitimi- Glaxo Smith Kline İç Eğitimi, Singapur
  • Personal Resilience Eğitmen Eğitimi- Glaxo Smith Kline İç Eğitimi, Kamboçya
  • Co-Active Koçluk-Coaches Training Institute(CTI), İstanbul
  • Yoga Eğitmen Eğitimi 200hrs-Yoga Allience, Thailand

İnsan olarak büyümemizin ve yaşamımızı dahası sevdiklerimizin yaşamını anlamlandırmamızın yolunun, varlığımızı sınırsız gelişim potansiyeli olan bir zihin-beden-ruh kompleksi olarak, bütünlükle ele almak olduğuna inanıyorum. Bu nedenle bu tür bir gelişim yolunda aynı anda hem kişisel olarak yürümek hem de başka insanlara destek olmak benim için sonsuz bir merak ve heyecan kaynağı. Bu bakış açısında birleştiğimiz SiZe Bütünsel Yaklaşım çatısı altında buluşabilmek dileğiyle.