Sevim SAVAŞÇI
Ruhsal, Bedensel
Eğitmenin Etkinliklerini Görüntüle

Biyografi

Merhaba. Ben Sevim Savaşçı,

Çigong çalışmalarına 2007 yılında katıldığım Pin Kodu Semineri sırasında tanıdığım Cem Şen’le başladım. Yaklaşık 6 ay Cem Şen’le çalıştıktan sonra Çigong’un diğer türlerini de araştırmak üzere, çalışmalarıma Hakan Onum’la devam ettim.  2,5 yıl süren bu eğitimde en çok Ağaç Duruşları Çigong’undan (Zhan Zhuang Qigong) etkilendim. Bu sistemden etkilenmemin en büyük nedeni; zihin, beden, enerji ve farkındalık gelişimini doğal bir yolla ve doğal bir hızla geliştirmesi olmuştur. 

Ağaç Duruşları Çigong’unun, beden sağlığıma ve ruhuma iyi geldiğini, enerjimi güçlendirdiğini fark ettikçe duruşlara olan ilgim arttı ve duruşları geliştirmek amacıyla Ağaç Duruşları Çigong Sistemini Avrupa’ya tanıtan Usta Lam Kam Chuen’in yetiştirdiği az sayıdaki Batılı Çigong uzmanından biri olan Tarık Tekman’la Kasım 2009 tarihinden itibaren çalışmaya başladım. 

Tıpkı bir ağaç gibi gelişimini sürdüren Ağaç Duruşları Çigong’unda öğrenciliğim devam ederken, Ocak 2014 yılında Ağaç Duruşları Çigong temel eğitimimi tamamlayarak İstanbul’da çigong dersleri vermeye başladım.

Tarık Tekman tarafından Kıbrıs ve İstanbul’da düzenlenen Master Lam Kam Chuen ile atölye çalışmalarının yanı sıra doğada yürüyüş, çigong, taiçi ve meditasyon içeren inzivalarına katılarak bu sanatı hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline getirdim. Hareketli formlardan; 24’lük Yang stili Tai Chi ile Yaban Kazı Çigong’unun birinci 64’lük serisini de öğrendim. 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu, 1971 doğumluyum.  

Modern şehir hayatında bile, günde en fazla bir saatinizi ayırarak; kendinizi yormadan, zorlamadan tıpkı bir ağaç gibi durarak mutlu, huzurlu, sağlıklı ve kendi doğanızla uyum içinde olabilirsiniz.

Bireysel Randevu almak için bizimle iletişime geçiniz.

EĞİTMENİN ETKİNLİKLERİ