Tarık Tekman
Ruhsal, Bedensel
Eğitmenin Etkinliklerini Görüntüle

Biyografi

Merhaba  ben Tarık Tekman,

•       2001 yılında menisküs ve eklem ağrılarımdan kurtulmak için Çigong ve Tai Chi’ye başladım. Bu iki egzersizin sağlık ve genel enerji seviyemi güçlendirip ruh halime de çok iyi geldiğini fark edince Avrupa, Çin ve Tayland’da birçok ustayla çalıştım. David Verdesi’den Çigong, Li Hechun’dan  Yang stili Tai Chi, Lam Kam Chuen’den Çigong, Şifa ve Altın Top Tai Chi öğrendim. Çigong ve Tai Chi’yi Avrupa’ya tanıtan ünlü Lam Kam Chuen ustadan Çigong eğitmeni yetiştirme yetkisi aldım.

•       2008 yılından beri Çigong ve 2010 yılından beri de Tai Chi eğitimi veriyorum. Türkiye, Kıbrıs ve İrlanda’da yaptığım eğitimlerde farklı ülkelerden bir çok katılımcı Tai Chi ve Çigong öğrenme imkanı buldu. Ayrıca 2009’dan bu yana katıldığım fuar ve festivallerde (Naturel Zihin Beden ve Ruh Sağlığı, İstanbul; Heart & Soul Expo, Kuzey Kıbrıs; Mind Body Spirit Festival, Güney Kıbrıs) yüzlerce katılımcıya kendi başlarına uygulayabilecekleri Çigong ve Tai Chi egzersizleri öğrettim.

•       Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği mezunuyum. Motorola Türkiye’de 6 yıl Müşteri Hizmetleri Müdürü ve 3 yıl Aksesuarlar Müdürü olarak çalıştıktan sonra çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü veya profesyonel olarak çalışırken, bir yandan da bütünsel sağlık konularında bilgimi geliştirdim. Bu süreçte European Shiatsu School’da Temel Shiatsu öğrendim; Stephen Victor’la Bert Hellinger Aile Dizilimi, İhaleakala Hew Len’le Ho’oponopono, Mastery Academy’de Profesyonel Feng Shui Uygulayıcısı,  Çağla Yüksel’le Dorn Method & Breuss Massage Advanced Therapist eğitimlerini ve Byron Katie ile Byron Katie Çalışması Okulu’nu tamamladım. Eckhart Tolle, Byron Katie, Kim Eng, Stephen Harrod Buhner ve Stuart Schwartz’ın inzivalarına katılarak kendimi daha iyi tanımaya çalıştım. Grup veya özel ders şeklinde verdiğim Çigong ve Tai Chi eğitimlerinin yanı sıra bireysel seanslarla Dorn Method ve Byron Katie Çalışması da yapmaktayım.

•       2008 yılından bu yana Peace Players International adlı Sivil Toplum Örgütü’nde gönüllü Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet vermekteyim. İnsanın en büyük öğretmeninin ve en büyük sağlık kaynağının doğa olduğunu düşünüyor ve doğayla birlikte olmayı çok seviyorum.

Bireysel Randevu almak için bizimle iletişime geçiniz.

EĞİTMENİN ETKİNLİKLERİ