Hakan Turutoğlu
Bedensel
Eğitmenin Etkinliklerini Görüntüle

Biyografi
Merhaba, ben Hakan TURUTOĞLU,

·       Son beş senedir hareket kavramı üzerine çalışmalarımı, Hareket Eğitimi adıyla İstanbul Göktürk’te bulunan Özel Hisar Okulları’nda okulöncesi ve ilkokul düzeyindeki beş ayrı yaş seviyesi ile sürdürmekteyim. Bu eğitimlerde her bir yaş grubu için farklılaşan 36 haftadan oluşan ders programımı uygulamaktayım. Kinestetik zekanın gelişimini amaçlayan bu program, aynı zamanda motor kas gelişimi, denge, konsantrasyon ve koordinasyon konularında çocukları desteklemektedir. Bu dönem içinde Orff metodu ve yaratıcı drama konularında sertifika programlarına devam ettim. Ayrıca Özel Hisar Okulları’nda uygulanan “High Scope” ve “Thinking Routines, Harvard Graduate School of Education” gibi eğitim modelleri üzerine eğitimler aldım.

·       2000-2015 yılları arasında, Şahika Tekand’ın kurmuş olduğu Studio Oyuncuları bünyesinde tiyatro çalışmalarıma devam ederken aynı çatı altında faaliyet gösteren oyunculuk okulunda da oyuncu adaylarına Hareketle Tasarım dersini verdim. Bu dönem içerisinde birçok tiyatro oyununda, Nefes Vatan Sağolsun, Aziz Ayşe, Eyvah Eyvah 2 gibi sinema filmlerinde ve Farklı Desenler, Aşk-ı Memnu, Elde Var Hayat gibi televizyon projelerinde yer aldım.

·       Ocak 2016’dan itibaren Hisar Okulları’nın haricinde Ataşehir Music Together bünyesinde gene küçük yaş gurupları ile hafta sonları Yaratıcı Hareket Eğitimi çalışmalarına devam edeceğim.

·       Türkiye’de hareket eğitiminin tanınması ve yaygınlaşması amacı ile okulöncesi ve ilkokul seviyesi çocuklar için Yaratıcı Hareket Eğitimi üzerine uygulamalı bir kitap çalışması sürdürmekteyim.

·       Özel Şişli Terakki Lisesi ve ardından Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F İktisat bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli şirketlerde, sırasıyla; Ulto Dış Tic, Yay-Sat A.Ş. ve Efes Pilsen’de (Anadolu Gurubu) satış ve pazarlama departmanlarında profesyonel olarak 10 yıl çalıştım. Daha sonra kendi kurduğum ve ortaklığımın bulunduğu şirketlerde çalışma hayatıma devam ettim. 

·       Amatör fotoğrafçılık, klasik dönem öncesi klasik batı müziği, çağdaş klasik batı müziği, sanat tarihi, sanat felsefesi, ortaçağ batı tarihi, astronomi gibi konularla ilgileniyorum.  Ayrıca henüz üç yaşındaki kızımla sürekli oyunlar oynuyor ve ailemizin bir parçası olan  köpeğimizle uzun yürüyüşlere çıkıyorum.  

Bireysel Randevu almak için bizimle iletişime geçiniz.

EĞİTMENİN ETKİNLİKLERİ