Gamze GERAY
Duygusal, Zihinsel
Eğitmenin Etkinliklerini Görüntüle

Biyografi

Merhaba, Ben Gamze Haklı Geray,

9 yıl Türkiye’de, son 12 yıldır yurtdışında sürdürdüğüm insan kaynakları, eğitim yöneticiliği, danışmanlık ve eğitimcilik çalışmalarımın yanısıra, APHP (Association for Professional Hypnosis and Psychotherapy) tarafından akreditasyonlu ve İngiltere’de Essex Enstitusu’nden onaylı Clinical Hypnotherapy with Psychotherapy and Counselling uluslararası diploması sahibiyim. Bunun dışında Bilişsel Davranış Terapisi sertifikalı (Cognitive Behavioral Therapy) ) depresyon terapistiyim. Virginia Satir birey, aile ve çift terapisi temel modülü sertifikasyonuna sahibim. NLP pratisyeni ve Uluslararasi Six Seconds organizasyonu tarafindan onaylı Duygusal Zeka eğitmeniyim.

Türkiye ve yurtdışında kurumsal ve bireysel gelişim/ eğitim programlarının bizzat tasarım ve sunumlarını gerçekleştirdim. Danışmanlık yaptığım süreç içinde de cok uluslu firmalarla, ayrıca holding, banka, KOBI, orta ve büyük ölçekli pek çok firma ile çalişma olanağı buldum.

Son dönemlerde, kurumlarla, gerek liderlik, gerek ise satış ve performans etkinliğini arttıracak, psikolojik ağırlığı baskın olan programlar üzerine çalışıyorum. Bireysel gelişim programları ise katılımcıların içsel yolculukları üzerine odaklı, birebir oturumlar ve uzaktan izleme ve rehberlik sunma ile bütünleştirilmiş programlar olarak düzenleniyor.

Birebir oturumlar sırasında, katılımcılarla birlikte, özgüven, anksiyete, panik atak ve stres ile başa çıkma, uyku sorunları, ilişki ve aile iletişim sorunları, fobiler, korkularla başa çıkma, negatif düşünme, yaşamla başetme sorunları, topluluk önünde konuşma korkusu, geçmişe ait çözümlenmemiş sorunlar, kariyer sorunları, hedef saptayamama, ya da hedefleri uygulama zorlukları gibi konularda çalışıyorum.

O dönemde, Hürriyet Gazetesi’ne bağlı Anneyiz.biz sitesinde 2007-2010 yılları arasında köşe yazarlığını suüdürdüm. Cumhuriyet ve Dünya Gazetelerinde, Executive Excellence ve Personal Excellence dergilerinde kişisel gelişim üzerine makalelerim yayınlandı.

Son oniki yıldır Birleşik Arap Emirlik’lerinde Shaya Grup ve Pepsi’de, sırasıyla, Eğitim Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Yetenek Planlama, Organizasyonel Yetenek Planlama ve Geliştirme Yöneticiliği pozisyonlarında görev aldım.

Üniversite mezuniyetinden sonra kariyerime çok uluslu bir firmada satış ve ürün yönetici asistanlığı ve sonra yöneticiliği ile başladım. Ardından beş yıl süresince Yes Consultraining şirketinde insan kaynakları danışmanı ve eğitimci olarak çalıştım. Bu süre içinde Türkiye’nin önemli firmaları, bankaları ve holdingleri ile çeşitli projeler yaptım.

2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde (ilk kez bir devlet üniversitesinde) kaynak geliştirme (fundraising) departmanını kurdum. Kaynak Gelistirme yöneticisi olarak çalıştım.

Notre Dame de Sion Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi/Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra University of Leicester’de insan kaynakları tezi ile yüksek lisansımı (MBA) tamamladım. Tezimin konusu şirket stratejisini destekleyen temel insan gücü gerekliliklerinin tanımlanması ile ilgiliydi. 2008’den bu yana yogun olarak aldığım diploma ve sertifikasyon eğitimlerinde edindiğim bilgi ve becerileri, eğitimcilik, danışmanlık ve kurumsal deneyimlerimle birleştirerek birey ve kurumlara, psikoloji odaklı eğitim ve danışmanlık desteği vermeyi hedefliyorum.

Eğitim ve terapi çalişmalarımın dışında, Birleşik Arap Emirlikleri’nde festivallerde moderatorluk ve düzenli olarak radyo programlarında kitap tanıtımı/değerlendirmesi yapıyorum. Yazmadan duramıyorum. Gerek Türkiye’de farklı şehir ve bölgelere, gerekse dünyanın değişik yerlerine keşif seyahatleri ve doğa yürüyüşleri yapmaktan çok keyif alıyorum. Edebiyat ve psikolojinin elele dolaştığı alanlarda gezinmeyi, dinler tarihi ve mitoloji üzerine okumayı seviyorum.

http://www.depression-therapist.co.uk/world-cbt-therapists.html (Depresyon terapisti olarak Türkiye ve Dubai listesinde adımı bulabilirsiniz)

http://www.hypnotherapist-training.com/cbt.therapists.html

http://www.hypnotherapist-training.com/depression.therapists.html

Bireysel Randevu almak için bizimle iletişime geçiniz.

EĞİTMENİN ETKİNLİKLERİ