Banu KANIBELLİ
Ruhsal, Duygusal, Zihinsel
Eğitmenin Etkinliklerini Görüntüle

Biyografi

Merhaba, ben Banu Kanıbelli

Psikoloji/felsefe, çocuk/genç ve müzik… Eğitimlerim, meraklarım, uğraşlarım ve paylaşımlarım bu alanların birbiriyle kesitiği yerlerde, birbirleriyle etkileşim içinde şekillendi, böyle olmaya devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdim. Mimar Sinan Üniversitesi Etnomüzikoloji Bölümü’nde yüksek lisans dersleri aldım. Bilgi Üniversitesi, Felsefe ve Toplumsal Düşünce Bölümü’nde yüksek lisans tezimi tamamladım. 1996-2013 yılları arasında, özel eğitim kurumlarında çocukların ve gençlerin ‘Bütünsel Gelişim’i ile ilgili birimlerde eğitim koordinatörü olarak çalıştım.  

Transandantal Meditasyon (1988) eğitimim ardından, Susy Macsay ve Hüsnü Onaran’la Usui Reiki (1995,1999), Yelda Rosenfos’la Kundalini Reiki (2002), Diana Jaramillo ile Kundalini Yoga’yı (2005) hayatıma kattım.

2011’de Banff’ta katıldığım yılında katıldığım ‘Gençlerle Mindfulness’ üzerine uluslararası bir konferansla (‘International Conference on Mindfulness with Youth’)  başlayan Mindfulness çalışmalarım ise aşağıdaki gibi devam etti:

·       ‘Mindful Schools’ ; Megan Cowen, Chris McKenna, Maastricht, 2012

·      ‘MBSR Online’; Saki Santorelli, Florence Meleo-Meyer (UMASS), 2015

·      ‘Mindfulness Tools-MBSR’ ; Carolyn West (UMASS), Anne Twohig   (CFM), Dublin, 2016

·      ‘MBSR-T; Stressed Teens’; Gina Biegel, Online, 2017

Müzikal alanda;

Eğitim dünyasında çocuklarla geçen yıllarda bestelediğim ‘çocuk şarkıları’ Bülent Ortaçgil’in müzik direktörlüğünde “Kara” Çocuk Şarkıları ve Öykü Kitabı (1998) ve “Başka Dünya Yok” Çocuk Şarkıları (2006) albüm isimleriyle yayımlandı. Takip eden büyükler için şarkılar döneminde ise “Bu Rüzgâr” (2013) ve “Lobna’nın Şarkısı” (single) (2014) yayımlandı. “Bi’ Şarkım Var!”(2016) karma albümünde bir şarkım ile yer aldım. Son kişisel albümüm “Yer Gök” 2017’nin ilk aylarında yayımlanmaya hazırlanıyor.

“Müzikle Mindfulness” konulu eğitim / atölye çalışmasını ise TSOL (The School of Life İstanbul) bünyesinde yapmaktayım. 

Bireysel Randevu almak için bizimle iletişime geçiniz.

EĞİTMENİN ETKİNLİKLERİ