Mindful İletişim Takvimi İncele

Mindfulness çemberleri Mindful İletişim ile başlıyor. Bu çemberlerde mindfulness'ı hayatımıza nasıl entegre edeceğimizi hangi alanlarda  kullanabileceğimizi deneyimlerimizi paylaşıp birbirimizden öğreneceğiz.

İletişim hayatımızın tam merkezinde. Etkin iletişim eşler, aile üyeleri, arkadaşlar veya iş arkadaşları ile sağlıklı ilişkiler yaratmak için çok önemli. Bunu hepimiz biliyoruz.

İletişim deyince hepimizin aklına bir şeyler geliyor. Çevrenizdeki kişilerle kurduğunuz iletişim şeklinizi nasıl anlatırsınız? Nasıl konuşuyorsunuz ve nasıl dinliyorsunuz? İletişimdeki en zor olan söylediklerimizle duyulan arasındaki kopukluklar, hatalardır.

Her günkü iletişiminize Mindfulness kavramını Eda Uslu ile yapılacak bu çalışma ile katabilirsiniz.

Şehir ve iş hayatında hayatımız çok hızlı geçiyor. Bu hız içinde çok nadir birbirimizi açık bir kalp ve zihin ile dinlemeye zaman ayırıyoruz. Birbirimizle konuşurken bile aklımızdan bir çok şey geçiriyoruz, tam olarak o konuşma içinde olamıyoruz. Ya ne söyleyeceğimizi düşünüyoruz, ya da dinliyormuş gibi yapıp başka şeyler aklımızdan geçiriyoruz.

Mindfulness bize iletişim içindeyken anlık tepkilerle ilerlemek yerine, farkında bir şekilde bilgece yanıt vermeyi keşfettirir.

Şu anda tüm varlığımızla olmayı deneyimleriz.

Başkalarını derinlemesine dinleme ve verdiğimiz cevaplarda kendimizi tam olarak ifade edebilmeyi başarırız.

 

“Bizim başkalarıyla ve kendimizle iletişim yolumuz en sonunda hayatımızın kalitesini belirler”

Tony Robbins

 Etkinlik katılım isteğinizin bize ulaşması ve takip edilmesi için "ETKİNLİĞE KATIL" bölümüne giriş yapıp formu doldurmanız 

önemlidir. 

Tarihler


12 Ekim 2017 09:30 - 12:30