Zeynep Balcı

Eğitmen

Zeynep Balcı

Yer

SiZe Altunizade
Altunizade Mh., Kısıklı Cad. Altunizade No.28, 34662 Üsküdar/İstanbul
QR Code

Tarih

Şub 26 2019

Zaman

10:00 - 13:00

Ücret

110 TL + KDV

SoulCollage® Açık Atölye

SoulCollage® Seena Frost tarafından geliştirilen kendini keşfetme sürecinin eğlenceli ve sezgisel bir biçimidir. Kendimizi tüm yönlerimizle kutlamak için yaratıcı bir yoldur. Hayatımızın koşuşturmasını geride bırakarak resimler, imgeler ile çalışarak yaratıcı ve sezgisel yönümüzü kullanıp resimleri kesip yapıştırıp kartlar yapacağız. Kart yapma süreci bilinçaltımıza girmek için bir yol, anılarımıza, duygularımıza ya da farkındalıklara bir davettir. Sanat yapmak yerine kişinin kendini keşfetmesi sürecidir. Kartlar ve görüntüler kişisel ve evrensel bağlantıyı, hayatımızın devam eden bir anlatımını oluşturur.

Gelin yaşamımızdaki seçeneklerimizi, hangi yolu yürümek istediğimizi birlikte keşfedelim.

SoulCollage® sistemi ben kimim, hayatımda neyi yaratmak istiyorum, ne benim için en doyurucu gibi bir çok soruya gizemli ve güçlü bir şekilde cevap içerecektir. Karşılaştığınız zorluklara bir anlam verebilir, karmaşık doğanızın gerçeğini keşfetmenin coşkusunu yaşayabilirsiniz.

Ayrılırken size özel, farklı bir kart destesinin ilk adımını atmış, kendi başınıza devam ettirebileceğiniz size ilham verecek bir çalışma öğrenmiş olacaksınız. Jung kökenli ve benlik ötesi bir çalışma olan SoulCollage®, imgelere, renklere tutkusu olan ve benliğini daha derinden tanımak isteyen herkese açıktır.

SoulCollage® çalışması için hiç bir sanat tecrübesi beklenmez. Sadece kartlarımız, resimlerimiz, makas ve yapıştırıcımız olması yeterlidir. Not: Bu çalışmada kart yapacağız ve kartlarımızı okuyacağız. Eski kartlarınız varsa onları da getirin, onları okuma şansınız da olabilir. Çalışma ücreti her bir Atölye için 110 TL+KDV’dir. (2 boş kart ve zarfı ücrete dahildir) Ek kart isteyenler için 12’lik kart paketleri satışta olacaktır. 4 çalışmaya katılmak isterseniz avantajlı fiyat için bize ulaşın.

 

Zeynep Balcı kimdir?

Merhaba Ben Zeynep Balcı
İş hayatında olduğum yıllar içinde hep psikoloji ile ilgili işler yaptım. Mesleğimi hep sevdim. Hem kendimi tanımak hem de başkalarının kendini tanıma süreçlerinde onlarla birlikte çok yol kat ettim. Bu yolculuklarda farklı alanlarda öğrendiklerimi alet çantama koydum, hep merak ettiğim konularda eğitim alıp kendimi geliştirdim. Psikolojik Danışman, kariyer danışmanı, kişisel gelişim uzmanı, bireysel ve takım koçu olarak bir çok kişinin hayatına dokundum. Mindful Schools, SoulCollage®, Points Of You®, Access The Bars®, RealBalance Wellness & Health Coaching, Eurasian Gestalt Coaching, TCI Team Coaching Facilitator, CTI – The Coaches Training Institute tarafından verilen sertifikasyonlara sahibim.
2005 yılında koçluk mesleğine ilk adım attığımdan beri içinde yer aldığım ICF (International Coach Federation ) Türkiye’nin bir üyesi ve 2008 , 2009 ve 2010-2012 yılı yönetim kurulu üyesi olarak, Koçluk mesleğinin en üst kalitede ve etik standartlarda sürdürülmesini aktif olarak desteklemekteyim. Bunun yanında The European Mentoring & Coaching Council (EMCC) ve PWN (Professional Women Network) üyesiyim. Şu anda ICF tarafından onaylı Professional Certified Coach (PCC®) olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.
ÇYDD ile ICF üye koçlarının gerçekleştirdiği “Gençlerle El Ele” koçluk projesinin liderliğini 6 yıl sürdürdüm. Bu proje, 2010 yılında, ICF Yıllık Kongresinde, “Yerel Ruh, Küresel Duruş” alanında ICF Şubelerine verilen ödülü kazanmıştır.
İş hayatıma öğrenciyken yüzme antrenörlüğü ile başladım. Üniversite bittiğinde Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya devam ettim. Buradan ayrıldıktan sonra İnsan Kaynakları ve Eğitim konularında danışman olarak çalışmalar yürüttüm. 1996 yılında kurduğum Akademik Danışmanlık şirketi bünyesinde koçluk, danışmanlık ve eğitmenlik şapkalarımla bir çok farklı proje ve süreç içinde yer aldım. Şu anda SiZe Bütünsel Yaklaşım çatısı altında çalışmalarımı sürdürmekteyim. SiZe olarak Kurumsal Zindelik ve Çalışan Esenliği konularında danışmanlık yapmakta ve stres, resilience, mindfulness, bütünsel zindelik gibi kavramları kişilerle tanıştırmak için farklı çalışmalar yürütmekteyim. Okullarda mindfulness çalışmalarını da Mindful Schools eğitmeni olarak keyifle yürütmekteyim.
Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunuyum. Sonrasında da aynı üniversitede Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümünde yüksek lisansımı tamamladım.
Eğitimler ve Akreditasyon:
. Yeni Somatik Deneyimleme’ye Giriş Semineri: 29-30 Eylül 2018, Ariel Giarretto.
. Mindful Educator Essentials, MindfulSCHOOLS, February 2017
. Short Term Intervention In Trauma and Crises, Dr. Avi Goren-Bar, 2017
. Reiki-2, Oya Ekmekçi, 2016
. ThetaHealing® Basic DNA – Temel Seviye Eğitimi, Emine ARIKAN, 2016
. Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), Dr. Eda USLU, 2016
· SUPERVISION in Coaching, Prof Peter Hawkins, 2016
. The Art Of Living, Merve BERKMAN, 2016
· Health & Wellness Coach Certification Training, Real Balance, 2015
· POINTS OF YOU™ Certified Trainer, 2015
· Supervision in Coaching, Julia Hay, 2014
· Accredited by the International Coach Federation as Professional Certified Coach (PCC®) 2013
· ICF Global Conference, Conect-Learn-Inspire, London 2012
· SoulCollage® Facilitator Training, Holland, 2012
· Eurasian Gestalt Coaching Program, 2011
· The Inner Game, Tim Gallwey & John Whitmore, London, 2010
· ICF European Coaching Conference, Art & Science & Coaching, Paris, 2010
· The Europen Graduate School, Arts in Coaching, Therapy and Education, 2009
· The Organization & Relationship Systems Coaching Program (ORSC) Organization and Relationship Systems Coaching Fundamentals, 2009
· Team Coaching International– Team Training Intensive 2008
· Erickson College – Coaching Team Thinking & Team Innovation 2008
· CTI – The Coaches Training Institute, Certification Program 2007
· MareFidelis – Koçlar için grup çalışması – Faz 1 2007
· Art terapi eğitimleri 2001- devam
· Accredited by the International Coach Federation as Associate Certified Coach (ACC) 2008
· Approved Team Coaching Facilitator by TCI 2008
· Araştırma Görevlisi, Marmara Üniversitesi 1990-1997
· Eğitimde Psikolojik Hizmetler Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi 1991-1993
· Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Marmara Üniversitesi 1990
Üyelikler:
· International Coach Federation (ICF) üyesi
· Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Üyesi
· The European Mentoring & Coaching Council (EMCC) üyesi
· Professional Women’s Network – İstanbul (PWN) üyesi
· International Coach Federation, Turkey (2008-2009-2010 Yönetim Kurulu Üyesi)
· Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Kurucu Üye (ICF Türkiye Şubesi)
· Co-active Coaches Community, Turkey

 

Saatlik Program

-