Resilience

İş hayatında var olmaya çalışırken daha farkında, daha dayanıklı, güçlü ve aynı zamanda esnek olmak için neler yapman gerektiğini ve nereden başlayabileceğini keşfetmek ister misiniz? 

Resilience, dışarıdan gelen bir etkiye ve değişime esneklik gösterebilme, değişimin yarattığı koşullara karşı kendini çabuk toparlama olarak tanımlanabilir. Aile, ilişki, iş, ciddi sağlık sorunları veya işyeri ve finansal stres gibi, sıkıntı, travma, trajedi, tehditler veya önemli stres kaynakları karşısında iyi adapte olma sürecidir. Resilience sadece hayata devam etmek değil, hayatta kalmak değil, yaşanılan olaydan başararak, parlayarak, büyüyerek, öğrenerek çıkmaktır.

Bir çok şeyin üstesinden gelmek zorunda olduğumuz, hızlı bir hayat yaşıyoruz.

Bu da hayat içinde resilience kavramını çok önemli kılıyor. Sorunlarla baş etmemizde, zor zamanlardan daha farkında ve hazırlıklı geçmemizde bizi destekliyor.

SiZe 5 Adımda RESILIENCE program ile, resilience kavramını tanımak ve dayanıklılık  halimizi etkileyen beş ana faktör etrafında kendimizle yolculuğa çıkıp, içeride ve dışarıda olan kaynakları fark ederek kullanmayı ve daha dayanıklı daha esnek olma yolunda değişimi başlatmayı hedefliyoruz.

Bu eğitimde zihnimiz, bedenimiz, ruhumuz ve duygularımızı sanat, hareket ve dinginlikle buluşturmaktayız.

Resilience eğitimimiz tam günlük bir çalışmadır. Genel katılıma açık eğitimlerimiz için etkinlik sayfamızı inceleyebilir ya da bizimle irtibata geçebilirsiniz.