Resilience

Zorluklarla Başa Çıkabilme Formülü

Çalışanlarınızın, iş hayatında var olmaya çalışırken daha farkında, daha dayanıklı, güçlü ve aynı zamanda esnek olmak için neler yapmaları  gerektiğini ve nereden başlayabileceklerini keşfetmelerine yardımcı olmak ister misiniz?

Resilience, dışarıdan gelen bir etkiye ve değişime esneklik gösterebilme, değişimin yarattığı koşullara karşı kendini çabuk toparlama olarak tanımlanabilir. Aile, ilişki, iş, ciddi sağlık sorunları veya işyeri ve finansal stres gibi, sıkıntı, travma, trajedi, tehditler veya önemli stres kaynakları karşısında iyi adapte olma sürecidir. Resilience sadece hayata devam etmek değil, hayatta kalmak değil, yaşanılan olaydan başararak, parlayarak, büyüyerek, öğrenerek çıkmaktır.

Bir çok şeyin üstesinden gelmek zorunda olduğumuz, hızlı bir hayat yaşıyoruz.

Bu da hayat içinde resilience kavramını çok önemli  kılıyor. Sorunlarla baş etmemizde, zor zamanlardan daha farkında ve hazırlıklı geçmemizde bizi destekliyor.

SiZe 5 Adımda RESILIENCE programı ile, zorluklarla başa çıkmada işinize yaracak formülü bulacağınız bir fırsat sunuyoruz. Dayanıklılığımızı etkileyen beş ana faktör etrafında kendimizle yolculuğa çıkıp, içeride ve dışarıda olan kaynakları fark ederek kullanmayı ve daha dayanıklı daha esnek olma yolunda değişimi başlatıyoruz

Tek gün veya iki gün olarak kurgulanabilen bu eğitimler , koçluk seanslarıyla da desteklenebilirler.