SoulCollage®

SoulCollage® beynin her iki yarısını da çalıştırarak, ellerinizi ve gözlerinizi, duygularınızı ve hafızanızı, sezgilerinizi ve aklınızı kullanarak bütünsel bir yaklaşımı kucaklar.

SoulCollage® 80’lerde Seena B. Frost tarafından yaratılmış ve tüm dünyada lisanslı uygulayıcılar tarafından çeşitli çalışmalarla çok yaygın kullanılmaya başlamıştır.

SoulCollage® içinizde tatmin duygusu uyandıran yaratıcı bir kolaj yapma sürecidir. Önünüzde yüzlerce resim. Resimler sizi seçebilir, siz resimleri seçebilirsiniz. Size bir anlam ifade eden, hoşlandığınız ya da hoşlanmadığınız resimleri seçerek ve bu resimlerdeki istediğiniz parçaları birleştirerek yaratacağınız kolaj, yapacağınız kart ve sonrasında bu kartı okuyarak keşfettikleriniz. SoulCollage® çalışmalarında resimler yoluyla farklı yönlerimizi keşfetmek, fark etmek, onurlandırmak ve görünür kılmak için kartlar yaparız. SoulCollage® çalışmalarında kendinize ait bir kart destesi oluşturursunuz. Yaptığınız kartların her biri sizin kişiliğinizin ya da ruhunuzun bir yönünü temsil eder. Kolaj kartlarınızı kullanarak sezgilerinizi açabilir yaşama dair sorularınızın yanıtını kendi içinizde bulabilir, kendi kişisel keşif ve farkındalık yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sizi siz yapan farklı yönlerinizi, toplumla ilişkinizi, yaşadığınız dünyaya yaklaşımınızı, hayalleriniz, rüyalarınız ve ruhunuzu daha derinden anlayıp onların arasındaki bağları güçlendirebilirsiniz.

Bu muhteşem kartları herkes tasarlayabilir ve SoulCollage®’in değişimsel gücünü hissedebilir. Artistik deneyim gerekli değildir. Sadece gereken resimler, makas ve yapıştırıcıdır…….

SoulCollage® ile ilgili bir çok farklı bilgiyi ve kart görselini www.soulcollage.com’da bulabilirsiniz.