Sibel Yücesan kimdir?

Merhaba Ben Sibel Yücesan,

Yirmi yedi senelik kurumsal hayatımın son on beş senesi Mercer Türkiye Genel müdürlüğü yaptım. Bu süre içinde iki sene Mercer Polonya ve Çek Cumhuriyeti ülkelerinin sorumlulugunu da üstlendim. Kurumsal hayatımın son iki senesinde Orta Doğu, Hindistan ve Afrika bölgesi “ çeşitlilik ” komite liderliğini çok severek yerine getirdim. Mercer çalışma hayatı boyunca kurumlarda stratejik insan kaynağı yönetimi, birleşme satın almalar, bütünsel yetenek ve performans yönetimi , bireysel emeklilik, esnek uygulamalar gibi konularda projeler yürüttüm.

Son sekiz senedir kurumsal hayatın ve ilave hayatların getirdiği stresle baş etmeyi öğrenmek adına kendimi kişisel gelişimin derin konularında buldum. Reiki master derecesine ulaştım ve Access Bars uygulayıcısı oldum.

Son 3 senedir topluma değer katma konusunda hevesli ve aktif bir sivil toplumcuyum ve bundan gurur duyuyorum. PWN (Professional Women Network) İstanbul kurucu Yönetim Kurulu üyesiyim. Toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek adına çalışmalarda bulunuyor, iş hayatındaki kadınlara mentorluk yapıyor, kadının toplum içinde ilerlemesi ve gelişmesi konularına kafa patlatıyorum. 2016 senesinde Co-Active  Koçluk eğitimimi tamamladım. İş hayatı, kariyer koçluğu ve mentorluğu çalışmalarıma devam ediyorum. Kurumsal zindelik ve çalışan esenliği konularında danışmanlık çalışmalarımı keyifle sürdürüyorum.

Mercer öncesi, YES ‘de danışman ve eğitmen olarak daha once de Wella’da sırasıyla ürün müdürü ve pazarlama yöneticisi olarak çalıştım.

Saint Benoit lisesinden sonra, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği ve Strathclyde University (Glasgow) MBA eğitimimi tamamladım.